Pravidla používání návštěvní knihy.
Lze zanechat pouze příspěvky souvisejíci s těmito stránkami. Případně lze reagovat na příspěvky. Obecní úřad neručí za obsah příspěvků – příspěvky porušující zákony této země a pohoršující příspěvky budou zaznamenány včetně IP adresy odesílatele a budou předány Policii ČR. Veškeré tyto příspěvky (včetně urážlivých atd) budou smazány a jejich uživateli zakázán přístup do návštěvní knihy! Radíme tedy psát férově a slušně a vyplnit všechny údaje, kde je to vyžadováno.
Prohlášení o ochraně osobních údajů: Jsou shromažďovány pouze IP adr. odesílatelů, tyto nebudou předány žádné další straně ani veřejně zveřejněny. Zasláním příspěvku souhlasíte s těmito podmínkami.


 Jméno a příjmení *
 E-mail *
 Web
 zpráva *
* Povinná položka

Antispamová kontrola
Opište prosím kombinaci číslic a písmen přesně podle obrázku
1 + 4=

(108)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
(108) Děd Vševěd
19. 06. 2016 23:15:44  /  78.136.137.***

Dobrý den,chtěl bych se zeptat,kdo zastoupí starostu za vesnici,když je starosta pryč.Jako teď.Dost často jsem viděl jednoho zastupitele,co se v nepřítomnosti starosty chová,jako by mu vesnice patřila a tvaří se,že o vsem rozhoduje on.Co vesnice,celý svět mu patří.Jak to teda je???


Zdravím!
Když je v knize návštěv napsáno "Jméno a příjmení", je myšleno skutečné jméno a příjmení konkrétní osoby, která zapisuje vzkaz. Jinak máte špatné informace, již nejsem mimo obec. Proto jen obecně.
V případě nepřítomnosti starosty, zastupuje obec navenek místostarosta. Nikdo jiný nesmí za obec uzavírat smlouvy či činit nabídky, přijímat zaměstnance, vydávat OZV, viz. zákon 128/2000 Sb. a § 103 a další...


Karel Řehák
starosta obce


 (107) Lenka %Zitná
12. 04. 2016 18:58:30  /  88.100.99.***

Musím říct , že břeh Srpiny je pěkně vyčištěný, hodně prokoukl! Ale stahují se sem individua z Obrnic a rybaří, jak dospělí tak výrostci a děti .z 90 % načerno.Nemám z nich dobrý pocit, vidí kdo přijede, odjede . Neškodila by občasná kontrola ! Hezký den


Dobrý den paní Žitná,
děkujeme za pochvalu. Co se týká pytláků či jiných individuí, které se shromažďují kolem Srpiny, neváhejte využít služeb Městské policie v Mostě (156). Máme s nimi uzavřenou veřejněprávní smlouvu právě na zajišťování ochrany veřejného pořádku!


Karel Řehák
starosta obce(106) Lenka Žitná
15. 01. 2016 11:16:38  /  194.48.241.***

Dobrý den, potřebuji zjistit kdy je otevřen sběrný dvůr a jestli je možné tam dovézt pohovku . Děkuji


Dobrý den, bohužel přes zimní období je sběrný dvůr uzavřen.
Karel Řehák
starosta obce(105) Eva Jiříková
14. 12. 2015 19:05:20  /  77.237.146.***

Děkuji za vysvětlení.

(104) Eva Jiříková
12. 12. 2015 07:45:33  /  77.237.146.***

Pane starosto,na to nemusím mít školy-stačí selský rozum.To,co jste udělali s lípami ve vesnici hraničí s barbarstvím.Těm stromům už nikdy nenarostou koruny,akorát si s těmy torzy někdo zatopí.


Dobrý den,
díky za připomínku, já si naopak myslím, že školy je potřeba aspoň proto, abychom se mohli třeba v knize Václava Hurycha "Sadovnictví" dočíst, co je to a čemu se říká zmlazování dřevin. Níže jsem zkopíroval výňatek z knihy:


"Zmlazování je zahradnická operace, radikální řez, kterým se sleduje obnova vitality růstu, kvality habitu a prodloužení životnosti dřeviny. U mnoha dřevin je zmlazení velmi důležitým a vhodným biologicky zdůvodněným pěstitelským zásahem. Lze jím zlepšit celkový vzhled přestárlých nebo proschlých dřevin. Zmlazení je občas nutné, nelze li z jakéhokoliv důvodu používat pravidelný průklest. Při úplném zmlazení se odříznou všechny větve nebo se ponechají nejvýše 5 cm dlouhé čípky. Za rok po zmlazení se odstraní z nově vytvořených výhonů všechny slabé a přebytečné. Vhodné výhony se ponechají a zkrátí tak, aby vytvořily polokulovitý až široce kuželovitý tvar. V dalších letech se ponechávají keře opět přirozenému vývoji.
Zmlazení je nutno opakovat vždy po více (u běžných stromů přibližně deseti, u keřů podle způsobu růstu) letech. Ve skupinách je doporučeno zmladit nejdříve keře v pozadí kompozice a teprve po jejich částečném obnovení (za 2-3 roky) se seříznou ostatní rostliny. Zmlazování, které je prováděno postupně, tedy každý rok je zmlazena část dřeviny, je ohleduplnější, snižuje riziko některých nevhodných reakcí dřevin, avšak někdy omezuje pozitivní regenerační efekt a tedy může být spíše nevhodné. Proto je třeba posoudit před zmlazením jak charakteristiku druhu, odrůdy, tak dosavadní růst dané dřeviny, vlastnosti stanoviště, zdravotní stav dřeviny a na základě zkušenosti rozhodnout pro vhodný postup ve vhodném ročním období.
"


Mimochodem, "v centru" obce jeden takový zmlazený strom stojí, poznáte který?


Karel Řehák
starosta obce(103) Petr
27. 11. 2015 22:07:41  /  85.70.36.**

§ 2 Nedovolené zásahy do dřevin (1) Nedovolenými zásahy do dřevin, které jsou v rozporu s požadavky na jejich ochranu, se rozumí zásahy vyvolávající poškozování nebo ničení dřevin, které způsobí podstatné nebo trvalé snížení jejích ekologických nebo společenských funkcí nebo bezprostředně či následně způsobí jejich odumření. V podstatě celé odstranění koruny stromu, která nese listy, je v rozporu se zákonem. Zásah se mi nelíbí. Další věcí je to, že dřeviny podle zákona mají vegetační období ve kterém se do nich žádný zásah (ani průřez, jak vy tvrdíte) dělat nesmí. ???Toto období je podle zákona od října.??? Takže váš argument není pravdivý a akce byla v rozporu se zákonem. Pro někoho se jedná o hloupost, ale když už ani uředníci (natož starosta obce) se neřídí zákonem a dělá si co chce, tak kde to jsme?


Vážený pane,
děkuji za Vaší reakci. Prořezávání stromů, které provádíme, nezpůsobí jejich odumření, tak jak se píše v závěru odstavce jedna.


Prořezávání provádíme v době vegetačního klidu, tedy v období přirozeného útlumu fyziologických a ekologických funkcí dřeviny.


Vegetační klid začíná dle některých pramenů v říjnu, podle jiných až v listopadu, rozhodně není určen zákonem. My jsme počkali do listopadu a stromy prořezáváme v místech, kde už prořezávány byly.


Veřím, že jsem Vám osvětlil všechny všechny Vaše pochybnosti.


Karel Řehák
starosta obce


 (102) Petr
25. 11. 2015 22:30:20  /  85.70.36.**

Dobrý den, zajímal by mně důvod pokácení stromů před OU. A zda byly pokáceny podle vyhlášky č. 189/2013 Sb., o ochraně dřevin a povolování jejich kácení. Děkuji


Dobrý den,
oznamuji Vám, že v parku před Obecním úřadem nebyl pokácen ani jeden strom, dochází pouze k jejích průřezům. Veškeré další dotazy Vám rádi zodpovíme na obecním úřadě.


Karel Řehák
starosta obce(101) Kateřina Drozova
7. 08. 2015 15:39:40  /  77.237.147.**

Asi by mela obec iformovat palí se tu neustále : http://www.e-mostecko.cz/zpravy/most/5890-aktualne-ustecky-kraj-az-do-odvolani-vyhlasuje-zvysene-nebezpeci-vzniku-pozaru


Dobrý den,
informace z Krajského úřadu jsou uveřejňovány na úřední desce obce jak v papírové, tak digitální podobě.


Karel Řehák
starosta obce(100) L.Žitná
14. 07. 2015 19:56:10  /  90.179.21.***

Dobrý den, dnes 14.7. jsme byli celý den pryč , po návratu kolem 17 hodiny jsme nenašli popelnici od č.p. 59 . Nevíme jestli byla při vyvážení poškozena, nebo co se stalo. Ani ve schránce nic není. Díky Žitná

(99) Kateřina Drožová
24. 02. 2015 13:46:21  /  77.237.130.***

Mohu na stránkách obce najít a seznámit se se Strategickým plánem obce? Děkuji


 


----------------------------------------------------------------------------------


Samozřejmě, že můžete! A hledat ho nemusíte, je umístěn na odkaze Obec -> Strategický plán rozvoje obce Patokryje :-)


https://www.patokryje.cz/strategicky-plan-rozvoje-obce-patokryje/


Karel Řehák
starosta obce