Povídání s Petrem Jablonským

Petr Jablonský web

Po hodně dlouhé době pokračujeme opět s formátem besed pod názvem Povídání s…  První host po přestávce, vlastně hosté, bude nejlepší český imitátor a bavič Petr Jablonský. Doprovázet a zpovídat ho bude vynikající moderátorka rádia Frekvence 1 Lucie Sinková.
Velice oblíbený imitátor filmových herců, politiků a známých lidí Petr Jablonský se narodil v roce 1979 v Praze, jeho otec je poměrně známý textař Milan Jablonský. Rodiče se velice brzy rozvedli a Petra vychovávala matka s otčímem, který s ním nezacházel v rukavicích, pro všechny byl Petr budižkničemu, jeho šaškování jej nikdy neuživí, začal trpět depresemi. Petr již ve školních lavicích byl šprýmař, imitoval pedagogický sbor na škole, učení šlo asi tak jako Čuřilovi, v podání Ladislava Peška. Po škole se přihlásil do výběru na konzervatoř na obor dramaticko-hudební. Dopadlo to více než dramaticky, pro jeho nesrozumitelnost a vadu v řeči, mu poděkovali za snahu a začal si vybírat nějaký učební obor, bylo to SOU obchodní a protože známky nebyly takové, se kterými by se mohl chlubit, ale byla tu ještě další možnost – vyučit se řezníkem nebo prodavačem.
Hlas někdejší přední političky ČSSD a ministryně školství byl tím prvním, který imitátora vystřelil do světa televizní zábavy. Prvními diváky a zároveň největšími kritiky bývají většinou členové rodiny. „Když to podle nich není úplně ono, tak mi to hned řeknou. Hlasy, které mám rozpracované, předvádím nerad. Člověk začíná různými zvuky a skřeky a zkouší to, dokud to ucho úplně neošálíte a není tam co nejvíce těch nápodob. U většiny hlasů to trvá čtrnáct dní až měsíc. Nejvíce času mi zaberou ženské hlasy.

S Petrem Jablonským a s Lucií Sinkovou se setkáme v úterý 31. října 2023 v sále Obecního domu v 17:00 hodin. Vstupenky budou dostupné na obecním úřadě od pondělí 16. října 2023 během úředních hodin.

Karel Řehák
starosta obce