670 let obce, krok za krokem…

670 let obce PatokryjeZačalo to takhle koncem října, kdy jsme s místostarostou začali uvažovat o oslavách narozenin naší obce. Nejdříve jsme dostali tip na člověka, kterému není organizování takových akcí cizí. Ano, nebyl to nikdo jiný než Marek Leština z Hitrádia FM. Společně jsme vybírali termín akce a též účinkující. Po několika schůzkách určujeme datum konání na osmnáctý srpen, a jako interprety vybíráme skupinu „Hanna Montana Revival CZ“, Lunetic a hlavního hosta Petra Koláře.

V prvním čtvrtletí probíhají přípravy na uzavření smluv. Zároveň také probíhají „přidružené“ práce, tedy zajištění podia, světel a zvuku (vybíráme firmu M.A.R.S. Audio s.r.o., která dokáže zajistit jak podium, tak i světla a zvuk). Zjišťujeme ale, že příkon elektrické energie, který potřebuje aparatura ke svému chodu, nemáme. Takže zajišťujeme pojízdný zdroj, je to firma Ladislav Benetka, pronájem dieselových agregátů. Kdo se bude starat o občerstvení? Z výběrového řízení vyšla nejlépe firma Sportovka Bowling Most. Co dál? Domlouváme zapůjčení zábran proti neposlušným divákům, objednáváme též mobilní toalety. Necháváme tisknout plakáty a zajišťujeme reklamu v rádiu. Domlouváme doprovodné atrakce pro děti, zde se opět osvědčil pan Kraml a jeho houpačky a mašinka.

Tak, a teď sehnat potřebné peníze. Hlavní sponzor akce je Ústecký kraj. Dalšími sponzory jsou pak firmy, jejichž majitelé sídlí v naší obci. A teď doufám, že na nikoho nezapomenu: Josef Kopřiva RACIO s.r.o., Svět vody s.r.o., Bobstavby s.r.o., Kovodemont Czech a.s., Fehas Group s.r.o., TOPTE DŘEVEM s.r.o., Zdeněk Gremlica ZDEGRE. A pak tu byla spousta obyvatel obce, kteří se nebáli přiložit ruku k dílu.

Den D – 1. Je pátek podvečer a na hřiště přijíždí kamion přivážející podium. Nastupuje firma M.A.R.S. Audio s.r.o. a během necelých dvou hodin je podium postavené. Těsně před tím, než firma odjíždí, sděluje nám majitel cenu podia. Po jejím zjištění se rozhodujeme, že budeme s místostarostou spát na podiu. Přivazujeme se k pilířům podia, aby nám ho „nenechavci“ nepřestěhovali do sběrných surovin. Naštěstí byl v noci klid a podium zůstalo na svém místě.

Den D. 18.srpna! Ráno přijíždí z blízkých Obrnic (tímto děkuji starostce obce Obrnice za zapůjčení stanů) specialista na stavbu stanů. Už od rána je neuvěřitelné horko, ale stavba nám jde od ruky. Během dopoledne přijíždí opět firma M.A.R.S. Audio s.r.o. a začíná osazovat podium reflektory a reproduktory. Když to vidím, je mi jasné, že tuhle aparaturu by „naše elektrika“ opravdu neutáhla.

A přijíždí další… Sportovka Bowling rozbaluje své nádobíčko, a zrovna tak i „kolotočáři“ pana Kramla. I Coca Cola staví své atrakce pro děti. A my, když máme postavené stany, stavíme ještě dvě trampolíny, stánek pro zmrzlinu a stan pro hosty. Hřiště je třeba ještě osvítit z vysokozdvižné plošiny, abychom večer na sebe viděli…

A je to tady. Ve dvě hodiny vypukla neckyáda. Oproti loňsku je letos jezero plné roztodivných plavidel. Každé z nich je originální a skvělé! Teplota se přehoupla přes třicítku, a přesto jsou břehy jezera v obležení stovek diváků. Po neckyádě je chvilka na občerstvení.

Ve čtyři hodiny nastupuje na podium první vystupující. Tím je Zdeněk Lukesle a jeho Hanna Montana Revival. Vystoupení se soutěžemi děti zaujalo a sklidilo zasloužený potlesk. Diváci ocenili i následující skvělý výkon dívčí taneční skupiny Phoenix, pod vedením Lucie Kolaříkové.

Po skončení okupuje podium skupina Lunetic. Nejdříve zvukovou zkouškou, později pak perfektním vystoupením. V publiku bylo vidět mnoho fanynek, které svým nadšením skupinu vydatně podporovaly. Po skončení koncertu následuje autogramiáda, která uspokojila všechny zájemce.

Opět chvilka na občerstvení a už je tu hlavní host akce. Ano, není to nikdo jiný než Petr Kolář se svojí kapelou. Jeho vystoupení zaplnilo hřiště a určitě uspokojilo jeho příznivce. Střídaly se písničky známé z rádia i písně méně známé, spíše rockové. Po přídavku se nakonec dostalo i na zájemce o podpis.

Po skončení vystoupení přichází na scénu náš místní a oblíbený DJ Valda, který udržuje zábavu do časných ranních hodin.

Následuje opět spánek na hřišti, tentokrát hlídáme železné zábrany a postavené stany.

Den D + 1. Ráno budíček od hochů, co si přijeli naložit ony zábrany. První, co vidím po vystoupení z auta, je neuvěřitelný nepořádek. Nakládáme zábrany, a pak už přicházejí pomocníci na úklid a na balení. A uklízíme a balíme. A opět neskutečné vedro už od rána. Ve dvanáct máme hotovo.

Následuje cesta domů, sprcha a pád do postele.

A na konec ještě jednou: děkuji všem.

PS: Pepíku, za to počasí děkujeme, ale příště stačí těch stupňů dvacetšest.

A konečně fotky. Jsou TADY nebo ve fotogalerii.