Policie chytla na Mostecku výrobce pervitinu

Mostečtí kriminalisté vypátrali skupinu výrobců a distributorů pervitinu. Při zásahu policisté objevili v jedné ze zahradních chatek laboratoř na výrobu této drogy spolu s látkou za tři sta tisíc korun. Na případu mostecká policie pracovala půl roku.
Výrobnu pervitinu objevili vyšetřovatelé v jedné zahradní kolonii u obce Patokryje. Při zásahu, při němž asistovala zásahová jednotka, policisté zadrželi tři muže a dvě ženy.
Uvnitř chatky policisté našli v 36 plastových sáčcích celkem 317,5 gramů látky a také slušnou domácí laboratoř na výrobu drog, uvedla mluvčí mostecké policie Ludmila Světláková. Z látky se na trh mohlo dostat přes tři tisíce dávek pervitinu za tři sta tisíc korun.
Převážnou část množství látky našli u osmatřicetiletého muže z Mostu. U něj policisté objevili i několik desítek tisíc korun a také cizí měnu.
Materiál k výrobě pervitinu muž údajně nakupoval v Polsku, kam často jezdil, řekla mluvčí.
Komisař zatčeného muže obvinil z výroby a držení předmětu k nedovolené výrobě omamných látek. Hrozí mu až deset let vězení.
Ostatní podezřelé policie po výslechu propustila. Jejich případná trestná činnost bude předmětem dalšího šetření.

Zdroj: iDnes.cz

Mrtvé horníky připomenou sirény

Mrtvé horníky připomenou sirény

Památku třinácti horníků, kteří zahynuli při neštěstí v dolu ČSM na Karvinsku, v sobotu v poledne uctí Česko rozezněním sirén. Dohodli se na tom ministr vnitra Jan Hamáček s premiérem Andrejem Babišem. „Po dohodě s premiérem Andrejem Babišem a ředitelem HZS...

Ministerská hra o peníze. Opravy silnic v menších obcích – nula

Ministerská hra o peníze. Opravy silnic v menších obcích – nula

Ještě letos to bylo šestnáct, napřesrok to mají být jen čtyři. Řeč je o miliardách korun, které rozděluje ministerstvo pro místní rozvoj a kterému ministerstvo financí pro příští rok přisuzuje ze státního rozpočtu o 11 miliard méně než v roce 2017. To může mít zásadní...