Patokryjská vlna po páté

Patokryjská vlna 2015

V sobotu 15. srpna proběhl již pátý ročník Patokryjské vlny, tentokrát ve stylu revivalových kapel. Pěkně popořádku – prvním bodem Patokryjské vlny byl opět závod všemožných podomácku vyrobených plavidel. Těch se letos sešlo sedm plus trabant zaparkovaný uprostřed jezera. Veliké poděkování patří všem posádkám včetně té dětské, které překonaly stud a lenost, a předvedly se se svými plavidly. Všechny statečné posádky – Aurora, Broučci, Indiáni, Patíci, Patokryjští smradi, Vlnovi a Ykcen  – byly za svou účast oceněny šampusem a výživou, aby měly hodně síly do dalších let. Nejdříve proběhl rychlostní závod, kdy plavidla musela co nejrychleji urazit trasu od mola k ukotvenému trabantu a zpět. Po rozjezdech vyhrála posádka Broučci, za níž těsně skončila posádka Ykcen. Následoval další závod, kdo první zdolá ukotvený trabant. Tráboš bohužel takový útok nečekal a šel brzo ke dnu.

Dalším bodem programu byly hry pro děti pod vedením  Míšy Markové a Zdeňka Lukesleho, který se bohužel nepředvedl v úžasné roli lachtana Gastona jako v červnu na dětském dni, zato skvěle s dětmi tančil a luxusně moderoval celou akci.

Poté následovalo vyhlášení vítězů neckyády a po něm již začala hudební smršť. Jako první vystoupila skupina New Age of Smokie, následovaná zpívajícím hasičem Danem Moravským coby revivalem Dalibora Jandy.  Po chvilce zvučení nastupuje Elán Revival a na samý závěr hudebního programu přicházejí již z loňska osvědčení Kabáti Revival. A stejně jako loni měli neuvěřitelný úspěch.

Po celé odpoledne byly pro děti i dospělé k dispozici atrakce v podobě čtyřkolek, koní, kolotočů a mašinek či houpaček. Na akci letos vystavovala své vozy automobilka Hyundai. K zahnání hladu se  prodávaly klobásy, langoše, nanuky, kukuřice, ledová tříšť a mnoho dalších pochutin. Šéf restaurace U Křížku zajistil čtyři pípy a stan o rozměrech 10 x 15 metrů, kde našla útočiště spousta účastníků akce. Zbylé dva stany zapůjčila, také již tradičně, obec Obrnice. Celkem bylo k sezení připraveno 250 míst, ale ani to nestačilo.

Závěr celé akce patřil stejně jako v předchozích letech DJ Valdovi a jeho diskotéce. Bohužel po jejím skončení nám chtěla skupina asi třiceti cikánů ukázat, jak (podle nich) vypadá v praxi jejich začleňování do společnosti. Pro to však neměli pochopení ani obyvatelé obce ani přivolané hlídky Městské policie v Mostě, které je vyprovodily za lávku. Hoši děkujem!

A samozřejmě poděkování patří zaměstnancům obce, kteří areál na akci připravili a následně uklidili, sponzorům, personálu restaurace U Křížku a všem zastupitelům, kteří se na přípravě a realizaci Patokryjské vlny podíleli.

Hlavním sponzorem akce byl Ústecký kraj.

Fotografie z akce budou co nevidět!

Karel Řehák

Patokryjská vlna 2023

Patokryjská vlna 2023

V sobotu 12. srpna 2023 začíná od 15:00 hodin registrací soutěžících třináctý ročník Patokryjské vlny - odpoledne plné zábavy!  Soutěže budou letos na téma: "Dětský tábor" a začínají od čtyřech hodin! Soutěžící bude k lepším výkonům stimulovat již známá, a již...

Foto z Patokryjské vlny

Foto z Patokryjské vlny

Náš dvorní fotograf se letos hodně snažil, a již čtyři dny po Patokryjské vlně jsou dostupné fotografie z jejího průběhu. Zachyceny jsou všechny důležité momenty z akce: soutěže, atrakce pro děti, občerstvení, a hlavně pak vystoupení „dívčí“ skupiny Holki, včetně...

Patokryjská vlna 2022

Patokryjská vlna 2022

Dvanáctý ročník Patokryjské vlny je tady! Začínáme se v sobotu 13. srpna 2022 od 15:00 hodin registrací soutěžících, a následovat budou od šestnácti hodin soutěže na téma „Pohádkové Patokryje“, které doprovodí skupina GrandBand. Po skončení a vyhodnocení soutěží...