Patokryjská vlna – jak to dopadlo

Patokryjská vlnaSrpnová akce s novým názvem Patokryjská vlna přilákala mnoho návštěvníků. V 15 hodin vyrazili na rybník odvážlivci na domácích plavidlech. Bylo jich znatelně méně než loni při oslavách 670 let obce, ale letošní plavci museli dokázat svou výdrž ve dvou disciplínách: v rychlosti a ve slalomu. Posádka necek ukončila svou jízdu předčasně, ale naštěstí jim v mělkém rybníku nehrozilo utopení, spíš ušpinění :-). Již potřetí se neckyády zúčastnila parta kamarádů se stylovým vorem. Blahopřání patří všem, protože i u nás platí olympijské heslo „Není důležité zvítězit, ale zúčastnit se!“. Po vyhlášení vítězů se konalo představení skupiny historického šermu Rekruti, které přitáhlo pozornost především dětí. Největším tahákem dne se však nečekaně stal čtyřmístný vrtulník, který se zájemci absolvoval krátké vyhlídkové lety nad Patokryjemi a po blízkém okolí. O tento zážitek stálo mimořádné množství návštěvníků, takže ačkoliv vrtulník létal až do soumraku, ani nestačil všechny zájemce uspokojit. O neočekávaném zájmu svědčí i to, že během odpoledne mu došly zásoby benzínu a bylo nutné zaletět dotankovat. Takovou „atrakci“ na okolních poutích a zábavách opravdu nenajdete. Vrtulník se postaral i o působivý začátek vystoupení zpěváka Mariana Vojtka, který svou první píseň z muzikálu Baron Prášil zazpíval přímo na přistávací ploše ihned po výstupu z kabiny. Poté už z podia v jeho podání zazněly muzikálové i jiné známé hity. Po vystoupení následovala pro zájemce autogramiáda. V 18 hodin spustil svou diskotéku náš oblíbený DJ Valda a na parketě se objevili první tanečníci.

Během odpoledne se děti bavily na houpačkách a pouťových atrakcích nebo mohly vybít svou energii na trampolíně nebo ve skákacím hradě. Občerstvení zajišťovala restaurace U Křížku. Zábavné odpoledne se nakonec protáhlo skoro až do ranních hodin. Počasí přálo, program klapnul a tak Patokryjská vlna se prostě vyvedla. Děkuji za pomoc zaměstnancům obce a kamarádům, všem sponzorům a hlavně Pepíkovi Kopřivovi za nápad a zajištění krásného počasí a vrtulníku.

A teď to nejdůležitější. Fotky z akce od Aleše Sobotky najdete TADY.

Karel Řehák
starosta obce

Fotky z vlny

Fotky z vlny

Již jedenáctý ročník Patokryjské vlny máme úspěšně za sebou. Náš dvorní fotograf Aleš Sobotka sebou opět hodil, a již pár dnů po akci se můžeme podívat na jeho fotky. Své fotografie též přidal zpravodajský web Mostecká vlaštovka. Tak jako po každé akci děkuji všem...

Patovlna – testování

Patovlna – testování

Člověk míní, Vláda mění. Hned druhý den po zveřejnění pozvánky na Patokryjskou vlnu 2021 změnila Vláda ČR prostřednictvím Ministerstva zdravotnictví podmínky pro vstup na kulturní či sportovní akce: "Ministerstvo zdravotnictví zrušilo možnost prokazovat se na...

Patokryjská vlna 2021

Patokryjská vlna 2021

Jedenáctý ročník Patokryjské vlny je tu! Potkáme se v sobotu 21. srpna 2021 od 15:00 hodin registrací soutěžících, a následovat budou od šestnácti hodin soutěže na téma „Šedesátá léta“, které doprovodí skupina 3D. Po skončení a vyhodnocení soutěží vystoupí od půl osmé...

9 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
František Milotínský

Dobrý den,jako mládežník jsem na tomhle plácku trávil hodně času (fotbálek,volejbal),je dobře,že jsou ještě mezi náma lidé,kteří se o takové akce starají a dělají něco pro své občany…krásné fotečky,jen tak dál 🙂

Karel Řehák

Díky všem za ohlasy a uznání!

Romana Kvítková

Zase moc hezká akce. Díky všem co se podíleli na zorganizování a přípravě Patokryjské vlny. 
Díky, nemělo to chybu 🙂

Jan Hossinger

Hezký den všem v obci,i když v obci už přes 3 roky nebydlím,tak i nadále sleduji vaše stránky.A musím říct,že celá obec může být pyšná na lidi kolem starosty p.Řeháka.Přeji vám spoustu dalších akcí a skvělých nápadů.

Marťyna

asi takhle“komu se to nelibi,at si……..“ Nema cenu se takovyme lidma vubec zabejvat. at si jsou zalezli v baraku a kecaj. Me se libilo moc. diky vsem co pridali ruku k dilu.

Pavel Brož

Znáte jinou obec, kde mají každoročně tyto akce: oslavu MDŽ, stavění a následně kácení máje spojené s pálením čarodějnic, dětský den, neckyádu, fotbalový mač s okolními obceni, společné rozlouzčení s létem spojené s pouštěním draků, lampionový průvod, svatomartinskou zábavu, rosvěcování vánočního stromu, mikulášskou a sousedký vánoční svařák?
Nebydlíme tu dlouho (7let), ale možnosti žít v takto činné obci si vážíme!!
Pavel Brož, Patokryje 98
PS. K těm rýpancům a nedělnímu úklidu po Neckyádě. Víte kdo tam byl? P. Bican s rodinou, p. Koky s rodinou, p. Žák, p. Drož (který zdarma půjčoval osvětlovací plošinu i podium), chvíli já, starosta Řehák s rodinou a místostarosta Kopřiva.

Ladislav Žák

pro úplnost již večer sousedé udělali pro děti soutěž a ti uklízeli jak divý. Takže na ráno toho zbylo podstatně méně 🙂 

Standa

Co to bylo za pi*use?

Ladislav Žák

Co na to říct akce byla super, ranní úklid jsme zvládli. A to že se najdou „chytráci“ co všechno znají a umí to je normální asi všude. Myslím že tím že se blíží volby tak těch pomluv bude přibývat. Málo kdo si uvědomuje kolik svého volného času pár lidí obětuje na to aby bylo tolik zajímavých akcí zde v obci. Lidičky by si měli vzpomenout jak jsme ještě před pár lety byly nudná obec bez akcí a možnosti se pobavit.