Lampionový průvod 2012

Lampionový průvod 2012Stejně jako loni se v naší obci „vzpomínalo na rok 1917“. Před úřadem se sešel houf lidí vybavený lampiony, kteří před televizí dali přednost legraci a kamarádům. I letos byl po vyřízení potřebných formalit obci zapůjčen jeden z modelů Aurory z technického muzea v Petrohradě. Byl vyroben v měřítku 1:48, z 50 mm pancíře, na přídi má hlavní kanón o průměru 152 mm. V jeho útrobách se nachází 24 vodotrubných kotlů vytápěných uhlím. Pohon zajišťují tři pístové parní stroje, průměrná rychlost je 19 uzlů. Model je plně funkční, což nejlépe dokazuje fakt, že jeho doprava sem do Patokryjí probíhala po vodě.

Obyvatelé obce netrpělivě vyhlíželi příjezd vnuka lodníka z Aurory panaSergejeviče Vasiljeviče Lukjanenka, protože jeho účast byla nejistá. Ale nakonec vše dobře dopadlo, a generál se dostavil, aby vzdal poctu křižníku a zúčastnil se pochodu obcí.

Letos oslavil generál Lukjanenko hezké kulaté 88. narozeniny. Obec Patokryje měla pro něj připravený dar, a to vynikající vodku od společnosti Drak. Bohužel však s postupujícím věkem byl generál upoután na invalidní vozík, na kterém absolvoval celou cestu z domova důchodců v Petrohradu. Proto se na cestu vydal již začátkem prázdnin, aby stihl termín průvodu. Cesta prý probíhala celkem v klidu, až na českých silnicích měl generál problémy s policií, jelikož měl propadlou technickou prohlídku na invalidní vozík, a jeden pes ze spřežení, které ho táhlo, byl slepý na jedno oko. Poslední úsek cesty generál absolvoval vozem značky Multicar 21, který je vybaven náhonem na všechny kola, systémem START-STOP, ABS, klimatizací, parkovacím asistentem a vyhřívanými sedačkami.

Nakonec ale v pořádku dorazil. K modelu Aurory byl dopraven na invalidním vozíku. Po nástupu do lodi následoval výstřel z děla a průvod se vydal na pochod obcí. Bohužel vysadila zvuková aparatura, takže část cesty byl bez hudebního doprovodu. Pak však mladý komsomolec, který šel v průvodu spolu se svou soudružkou manželkou, zapůjčil generálovi vlastní zdroj, a celý zbytek průvodu byl již doprovázen hudbou z generálova mládí.

Průvod byl ukončen u místního jezera, kde všichni společně na úplný závěr vypustili lampiony štěstí.

A došlo k překonání loňského počtu lampionů? Dle sčítací komisařky ano, neboť napočítala 68 kusů, což je o sedm více než loni.

Fotografie z průvodu jsou ZDE anebo ve fotogalerii.

Patovlna – změna

Patovlna – změna

Člověk míní, Vláda mění. Hned druhý den po zveřejnění pozvánky na Patokryjskou vlnu 2021 změnila Vláda ČR prostřednictvím Ministerstva zdravotnictví podmínky pro vstup na kulturní či sportovní akce: "Ministerstvo zdravotnictví zrušilo možnost prokazovat se na...

Nedostupné služby CzechPointu 7. – 9. července 2021

Nedostupné služby CzechPointu 7. – 9. července 2021

Nedostupné služby CzechPointu Z důvodu čerpání dovolené nebudou od 7. července 2021 do 9. července 2021 dostupné služby CzechPointu, včetně vidimace a legalizace. Nejbližší kontaktní místo CzechPointu najdete na Obecním úřadě v Obrnicích. Karel Řehák, starosta...

Likvidace následků vichřice

Likvidace následků vichřice

Od středy likvidují zaměstnanci obce následky vichřice, která se přehnala obcí v noci z úterý na středu. Zatím co domy zůstaly nepoškozené, stromy v okolí jezera byly silně poškozeny. Nejvíce pak na východní straně u komunikace vedoucí do obce. Celkem byly na této...

0 komentářů