Fotky z Patokryjské vlny

Pano vlna 2017

Z pátku na sobotu 19. srpna se přes obec přehnal silný déšť, ale místo záplav nám letos přinesl novou PATOKRYJSKOU VLNU!  Připravené stany a kolotoče vydržely nepřízeň pátečního počasí a v sobotu již čekaly připravené na své příznivce. Ve tři odpoledne se roztočily pípy a na neckyádu vyrazilo pět odvážných plavidel, povzbuzovaných diváky ze břehu. Kromě drobné kolize plavidla Pepíka Kopřivy byly všechny lodi tak bytelné, že vydržely až do konce závodů. Tady musím pochválit „naše“ Gumády, že tentokrát nezůstalo jen u slibů, ale došlo i na činy, a postavili si vlastní plavidlo! Vítězem se stali zdravotníci z mobilní vojenské nemocnice M*A*S*H, avšak gratulujeme všem statečným posádkám ke skvělým výkonům – voda byla letos mimořádně zelená, že spíše než rybník, připomínala hrachovou polévku 🙂 . Po vyhlášení výsledků neckyády, pozdravil naši akci europoslanec JUDr. Stanislav Polčák. Jako předseda Svazu místních samospráv vyzdvihl výhody života na venkově a pochválil naši obec za její upravený vzhled a velkou míru společenského života.

Po čtvrté hodině zahájil moderátor Zdeněk Lukesle  Patokryjské historické hry. Ačkoliv to předem nevypadalo, nakonec se do hry spontánně zapojilo nevídaných 10 družstev. Jednalo se o mix dětí i dospělých, místních i z okolních vesnic. Čtyřčlenné týmy bojovaly v mnoha neobvyklých soutěžích, které byly inspirovány událostmi z historie naší obce. Po hodinách zápolení a legrace se vítězi stalo družstvo z nedalekých Obrnic. Sportovního ducha a smysl pro humor však prokázali úplně všichni zúčastnění.

Od sedmi hodin vystoupili zpěváci z muzikálu Mamma Mia, kteří nám zazpívali známé písničky. Kdo neviděl muzikál nebo film, tak si je určitě připomněl v originálním podání skupiny ABBA.

Pak následovalo stěhování aparatury na podium, krátká zvukovka, a ve čtvrt na devět se vyhoupla na podium osvědčená skupina Kabát Revival, která bavila publikum do deseti hodin. Vystoupení kapely bylo završeno ohňostrojem.

Po dlouho trvajícím potlesku vystřídal skupinu Kabát Revival Zdeněk Lukesle s diskotékou z osmdesátých a devadesátých let.

Fotky z povedené akce si můžete prohlédnout TADY nebo ve FOTOGALERII.

Karel Řehák
starosta obce

Foto z Patokryjské vlny

Foto z Patokryjské vlny

Náš dvorní fotograf se letos hodně snažil, a již čtyři dny po Patokryjské vlně jsou dostupné fotografie z jejího průběhu. Zachyceny jsou všechny důležité momenty z akce: soutěže, atrakce pro děti, občerstvení, a hlavně pak vystoupení „dívčí“ skupiny Holki, včetně...

Patokryjská vlna 2022

Patokryjská vlna 2022

Dvanáctý ročník Patokryjské vlny je tady! Začínáme se v sobotu 13. srpna 2022 od 15:00 hodin registrací soutěžících, a následovat budou od šestnácti hodin soutěže na téma „Pohádkové Patokryje“, které doprovodí skupina GrandBand. Po skončení a vyhodnocení soutěží...

Fotky z vlny

Fotky z vlny

Již jedenáctý ročník Patokryjské vlny máme úspěšně za sebou. Náš dvorní fotograf Aleš Sobotka sebou opět hodil, a již pár dnů po akci se můžeme podívat na jeho fotky. Své fotografie též přidal zpravodajský web Mostecká vlaštovka. Tak jako po každé akci děkuji všem...